kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Kachní prsa s fíky a třešňovým pivem

Suroviny: 1 kachní prsa, 80 g listového špenátu, 2 ks suchých fíků, 50 g másla, 2 lžíce omáčky Demi glas, 1 lžíce cukru, 2 lžíce malinového octa, 1 dcl třešňového piva, 2 červené brambory, černý pepř (nahrubo namletý), sůl, řeznický provázek

Omyté červené brambory dáme vařit do slané vody. Očištěná kachní prsa šikovně nařízneme, abychom zvětšili jejich plochu. Na takto upravené maso naklademe na kousky nakrájené sušené fíky, které jsme 24 hodin máčeli ve vodě, aby změkly. Opepříme, osolíme a uzavřeme do závitku, který pevně stáhneme řeznickým provázkem a na trošce slunečnicového oleje na pánvi orestujeme ze všech stran. Orestované závitky dáme do trouby a pečeme 15 minut při teplotě 160 – 170 stupňů.
V kastrůlku necháme zkaramelizovat směs cukru a malinového octa, které se říká Gastrik. Pak přidáme asi deci třešňového piva a po chvíli tři lžíce omáčky demi glas a vše vaříme tak dlouho až směs zhoustne. Pak omáčku osolíme, opepříme a těsně před servírováním v ní rozmícháme kousek čerstvého másla.
Na jiné pánvi s trochou másla, solí a pepřem orestujeme čerstvý špenát.
Z dopečených kachních prsíček – měla by být uvnitř růžová – opatrně odstraníme provázek nakrájíme je na medailonky.
Uvřené brambory na talíři tlakem nože trochu rozmáčkneme, na ně dáme špenát a úplně navrch upečené kachní medailonky. Lehce polijeme a ozdobíme omáčkou.
Kachní prsa s fíky a třešňovým pivem
Kachní prsa s fíky a třešňovým pivem
tresnove-pivo.jpg
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one