kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Naložená husa s červeným zelím

Suroviny 1 husa,1 lžíce sádla, 3 cibule, 1 celer, 1 petržel, celý pepř, nové koření, sůl, hřebíček, bobkový list, 20 dkg strouhané housky, ¾ kg jablek, ½litru černého sladkého piva, ½ suchého červeného vína, 1 kg červeného zelí (hlávka nebo kysané), 2 lžíce másla, kyselé jablko, 1 lžička hladké mouky, 1 lžíce cukru, 1 lžička octa

Husu očistíme, opláchneme ve vlažné vodě a naporcujeme. Nakrájíme si dvě cibule na větší kousky. Na dno kameninové nádoby nasypeme část pokrájené cibule na ní položíme kousky masa. Vše zasypeme kořením (celý pepř, nové koření, sůl, hřebíček a bobkový list). Vrstvy opakujeme, dokud není nádoba plná. Maso s cibulí zalijeme slabým nálevem z octa a piva. Takto naloženou husu necháme 1 - 2 dny proležet v chladu.
Po 1 - 2 dnech si nakrájíme kořenovou zeleninu (celer, petržel) na kostičky a orestujeme na sádle. Přidáme k ní naloženou husu, zalijeme nálevem a vínem a za podlévání dusíme do poloměkka. Poté husu přendáme ne pekáč, obložíme ji pokrájenými jablky, přidáme propasírovanou zeleninu a šťávu, posypeme strouhankou a kmínem a pečeme po obou stranách do zlatova.

Červené zelí
1 cibuli jemně nakrájíme a osmažíme s cukrem na másle. Zelí omyjeme a nakrájíme. Přidáme ho k osmažené cibuli, osolíme a podusíme. Když je zelí poloměkké, přidáme hrubě nastrouhané jablko a dodusíme. Na konec přimícháme lžičku mouky a podle chuti přikyselíme octem.Zlatavou husičku podáváme se klasickým houskovým knedlíkem nebo se speciálními knedlíky - Karlovarským nebo Vídeňským, které svým jedinečným složením i zajímavou mozaikou skvěle doplní slavnostní pokrm.
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one