kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Chalupářské mleté maso s pivní omáčkou na ohni

Suroviny: vepřové mlété maso, hovězí mleté maso, vejce, strouhanka, česnek, petrželka, pivo, sůl, pepř, koření do mletých mas, směs pepřového koření, sádlo

Do mísy dáme mletá masa v poměru 1:1. V tomto případě dáme 400 g vepřového a 400 g hovězího masa. Osolíme, opepříme, přidáme koření do mletých mas a 2 celá syrová vejce. Přidáme nadrobno usekaný česnek a asi 50g kukuřičné strouhanky - může být i normální, a vidličkou vše promícháme - ručně. Promíchanou směs dáme na několik hodin odležet do chladu.
V ohništi ( nebo v grilu) uděláme dost žhavého a pak už jen opatrně přikládáme - oheň musí být stálý, ale mírný... Na oheň dáme prohřát velký nerezový plech nebo pánev
Na zahřátý plech dáme 2-3 lžíce sádla, 2 velké lžíce plnotučné hořčice a vše promícháme. Přilejeme světlé pivo, asi tak 3 dcl. Počkáme až začne vařit a nasypeme pepřové koření - směs nahrubo umletých barevných pepřů. Zatímco se nám prohřívá omáčka, uděláme si z masa placičky nebo válečky. Nejprve uhněteme kuličku, kterou několikrát promáčkneme a tím se těsto dokonale promíchá. Pak vytvarujeme placky... Do bublající omáčky vložíme placičky a válečky. Máme-li čerstvou petrželku, hrstičku přidáme do omáčky. Občas trochu popostrčíme, aby se nám to nechytlo.
Asi po 20 minutách (až nám začne světlat i horní část masa) placičky a válečky obrátíme. Pokud je to potřeba, dolijeme pivo (bude více omáčky). Ani ne po dalších 15 minutách máme hotovo.
Podáváme s pečivem a můžeme se vyřádit i na zeleninové obloze.
Chalupářské mleté maso s pivní omáčkou na ohni
Chalupářské mleté maso s pivní omáčkou na ohni
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one