kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Hovězí CARBONNADE s pivem ze severní Francie.

Carbonnade ´- ¨připravené na dřevěném uhlí¨
Suroviny: 3 lžíce másla, 2-3 lžíce oleje, 900g zadního hovězího, nebo kližky nakrájené na kostky, 4 cibule, nakrájené, 1 utřený stroužek česneku
1 lžíčka hnědého cukru, 1 lžíce polohrubé mouky, 500ml hořkého černého piva, sůl a pepř, 2 bobkové listy, 4 snítky tymiánu
krutony: 8 plátku bagety, Dijónská hořčice

Předehřát troubu na 150°C.
Rozpustit máslo na prudkém ohni ve velkém kastrolu se lžicí oleje. Postupně na tuku osmažit maso po všech stranách. Vyjmout maso na talíř.
Přidat další lžici oleje a osmažit cibuli. Smažit ji na středním ohni asi 10min. a potom přidat česnek a cukr a smažit dalších 5min. Je-li zapotřeby, přidat další lžíci oleje. Vyjmout cibuli na další talíř.
Snížit teplotu na nízko, nalít do kastrolu všechnu šťávu co vytekla z masa na talíř a zamíchat dovnitř mouku. Sejmout z ohně a přilít po troškách pivo, které bude pěnit. Vrátit kastrol na oheň a nechat směs jemně probublávat, až zhoustne. Osolit a opepřit.
Navrstvit maso a cibuli do kastrolu a zastrčit mezi ně bobkový list a tymián. Přisolit a připepřit během vrstvení. Nalít tekutinu na maso. přikrýt kastrol a pomalinku vše dusit po 2 1/2-3 hodiny, nebo až je maso měkké.
Připravit krutony:
Otoustovat nalehko plátky bagetky po obou stranách a potžít je hořčicí. Poskládat je navrch masa hořčicovou stranou nahoru a celý kastrol dát na moment pod gril v troubě. Doporučená příloha: Pečené brambory.
Hovězí CARBONNADE s pivem ze severní Francie.
Hovězí CARBONNADE s pivem ze severní Francie.
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one