kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Plzeňský guláš s párkem a vejcem

Suroviny: 400-500 g hovězího masa předního nebo kližky (případ¬ně i zadního), 3-4 střední ci¬bule, 1-1,5 lžičky mleté sladké papriky, 1,5-2 lžičky soli, 1,5-2 lžíce rajčatového protla¬ku, špetička drceného pepře,, špetka mletého kmínu, zhruba 0,6 l vody, 2,5 lžíce hladké mouky, 2 střední stroužky, česneku, menší špetka majo¬ránky, 1/2 kostky masoxu, 1,5 dl piva desítky, 4 nožičky párku, 1 vejce, olej na smaže¬ní cibule a párků.

Maso očistíme a nakrájíme na větší kostky. Oloupanou cibuli nakrájíme nadrobno a osmahne¬me dozlatova na tuku (kdo mů¬že, dá sádlo), nejlépe přímo v papiňáku. Vložíme maso a za stálého míchání ho osmahneme po všech stranách.
Přidáme mletou papriku a znovu za mí¬chání krátce osmahneme, zaprášíme moukou a krátce zapra¬žíme a postupně, za stálého mí¬chání, přiléváme vřelou vodu na potřebné množství.
Dále přidáme sůl, rajčatový protlak, pepř a kmín, masox, utřený česnek, majoránku a ce¬lou dávku piva, papiňák uzavře¬me a necháme dělat 30-40 mi¬nut. Po otevření hrnce omáčku podle potřeby dochutíme, větši¬nou pouze trochu dosolíme
Guláš na talíři doplňujeme párkem opečeným na tuku, který jsme zpestřili šikmými zářezy a čtvrtkou natvrdo vařeného vej¬ce. Podle chuti můžeme přidat i 2-3 tenké plátky cibule. Doporučená příloha: na Plzeňsku jsou tradiční přílohou smažené bram¬borové krokety jinak volíme přílohu podle své chuti a zvyku.
Plzeňský guláš s párkem a vejcem
Plzeňský guláš s párkem a vejcem
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one