kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)
Oproti pití běžných slazených nápojů není při pití piva organizmus zatížen tzv. prázdnými kaloriemi a řadou zbytečných barviv a aromatizantů. Naopak s pivem přijímá tělo nejen vodu, ale i řadu nutných minerálních látek, vitamínů, aminokyselin a dalších tělu prospěšných substancí, o kterých se zmiňujeme dále.
Rozumné pití piva do 1 až 2 litrů denně přispívá k vyšší hladině vysokodensitního, tzv. HDL cholesterolu v krvi, který působí proti kornatění tepen, přitom hladina celkového cholesterolu v krvi se nemění. Rozumná konzumace piva snižuje stres, podporuje krevní oběh, snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje vysoký krevní tlak. Pivo je nápoj, který obsahuje malé množství alkoholu (0,5 - 5 %). Pivo je určeno k tomu, aby je lidé pili pro chuť , pro radost a pro lepší trávení nikoliv proto, aby se opíjeli. Při pití rozumného množství piva je možné využít jeho pozitivních účinků na organismus a nenechat je přebít negativními účinky nadměrného množství alkoholu. Pivo je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B – thiaminu, riboflavinu, pyridoxinu, niacinu, kyseliny listové. Tyto vitamíny ovlivňují řadu metabolických procesů, funkci nervového systému, hladinu homocysteinu, brání vzniku kožních poruch či vývojových vad. Při vypití 1 litru piva lze počítat s následujícím průměrným přínosem vitamínů
Vitamin B1 – thiamin (3 % denní potřeby) - odbourává ve tkáních sacharidy, tzn. že dodává tělu energii, dále má význam pro růst, trávení a nervovou aktivitu
Vitamín B2 – riboflavin (20 % denní potřeby) - je protetickou skupinou pro organismus důležitých oxidačně redukčních enzymů.
Niacin (45 % denní potřeby) - významně se podílí na výživě buněk. Působí při uvolňování energie z tuků a sacharidů a při hromadění tělesné energie. Je součástí dvou koenzymů, pomáhá syntetizovat tělesný tuk a cholesterol.
Vitamin B6 – pyridoxin (31 % denní potřeby) - hraje důležitou roli při metabolismu a absorpci bílkovin, reguluje roli tuků a sacharidů, pomáhá správní funkci nervového systému a tvorbě červených krvinek
Kyselina listová (52 % denní potřeby) - je základním vitaminem, který podporuje tvorbu červených krvinek, metabolismus aminokyselin a obnovu veškerých buněk v těle.
Pivo a kardiovaskulární aparát. Příznivé působení piva na srdce a cévní systém je jedním z nejvýznamnějších a současně jedním z nejvíce prozkoumaných pozitivních účinků na lidský organizmus. Podstatný je komplexně příznivý význam, na němž se podílí řada látek obsažených v pivu. Již zmiňované rozšíření cév vede nejenom k poklesu krevního tlaku, ale i k lepšímu prokrvení důležitých orgánů. V neposlední řadě se v ochraně před nemocemi srdce a cév uplatňuje schopnost piva odbourávat napětí a stres.
Pivo působí na aktivitu inzulinu a tím i na stabilizaci hladin krevního cukru. Rozkolísání hladin může vést k nezvladatelné chuti na sladké a tím i ke zvýšení příjmu energie.
Příčiny nádorových onemocnění nejsou beze zbytku prozkoumány. Přesto jedním z významných rizikových faktorů jsou tzv. volné radikály. V pivu jsou ve významném množství obsaženy látky zvané polyfenoly, flavonoidy, které zasahují do oxidačně-redukčních pochodů v organizmu a mají mohutné antioxidační účinky, vedou k tvorbě chelátových vazeb s kovovými ionty. Působí jako „zametači volných radikálů“. V ochraně proti nádorovým onemocněním mohou sehrát jistou úlohu i balastní látky typu ligninu.
Příznivý poměr minerálů a obsah vody může působit jako ochranný faktor vůči vzniku cholelitiázy, ale i urolitiázy. Balastní látky jako lignin představují nestravitelné složky, které upravují funkci střev a vyprazdňování.

ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ:
Negativa:
1. alkohol nad 40-60g/den riziko závislosti, poškození jater, slinivky, nerv. Systému (energetický obsah)

Pozitiva:
1. alkohol – ochrana před rozvojem aterosklerózy, vznikem ICHS, IM, CMP, ICHDK, ovlivnění metabolizmu tuků, odbourává stres a napětí,
2. voda, minerály – rehydratace – pitný režim, funkce řady orgánů, ochrana před vznikem litiázy,¨
3. polyfenoly, flavonoidy –ochrana před vznikem a rozvojem aterosklerózy, nádorových onemocnění,
4. vitamíny skupiny B – funkce nervového systému, kůže, metabolické pochody, ochrana před vývojovými vadami, pokles hladiny homocysteinu,
5. aminokyseliny – stavební kameny bílkovin,
6. hořké látky chmele, CO2 – stimulace činnosti zažívacího traktu,
7. stopové prvky Zn, Cr, Mg – činnost řady orgánů, metabolizmus cukrů,
8. balastní látky – činnost střev, ochrana před nádory.
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one