kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Pivo prospívá ženám

Ženy, které svým protějškům zazlívají, že chodí „na jedno“, dělají chybu. Měli by se spíš sebrat a jít s nimi. Prospělo by jim to na kosti, srdce i na krásu!
Pivo obecně obsahuje látky podobné hormonům, které se nazývají izoflavanoidy, které mají slabé estrogenní účinky. Jejich vliv na lidský organismus se dosud studuje. Předpokládá se, že by do určité míry mohly zvyšovat nebo potencovat úroveň tohoto typu lidských hormonů, hrajících významnou roli v metabolismu vápníku zejména u žen po menopauze, tj, do určité míry bránit odvápnění kostí -osteoporóze. Jejich koncentrace je velmi nízká, např. u piva Pilsner Urquell je suma těchto látek cca 20 nmol/l. Ostatní české ležáky mají koncentraci ještě podstatně nižší, kolem 5 nmol/l. Přesto vědci ze španělské univerzity v Caceresu ve své studii potvrdili, že pijačky piva mají vyšší hustotu kostí než ženy, které pivo odmítají. Samozřejmě – pokud pivo konzumují s mírou. Ke stejnému závěru dospěl i britský profesor Jonathan Powell. „Pivo obsahuje přírodní silikon, který při omezené spotřebě posiluje kosti a brání osteoporóze,“ tvrdí Powel. A co je rozumná míra? Podle vědců nejvýš dvě třetinky piva denně. Více než tato dávka naopak zvyšuje riziko lámavosti kostí,“ zdůraznila dr. Claire Bowring ze společnosti pro osteoporózu ve Velké Británii. Ženy sledované ve španělském výzkumu dokonce nepily víc než pět třetinek týdně, a přesto měly větší hustotu kostí než abstinentky.
Pro ženy má pivo ale ještě jedno kouzelné tajemství. Opět v mírných dávkách pomáhá kráse. Díky hydrataci zlatavý mok napíná pokožku a tím přispívá k vyhlazení vrásek, tedy face liftingu přirozenou cestou.
Obsahem vitamínů navíc pivo podporuje zdraví nejen pleti, ale i vlasů. Jistě si vybavíme, jak se krásná paní sládková v Hrabalových Postřižinách v pivu koupala. Ostatně i naše babičky používaly pivo jako přírodní tužidlo na vlasy. Ty se pak staly pevnějšími a lesklejšími, ale také se méně mastily.
Podle dermatologů litr piva pokryje veškerou dávku zinku, jíž tělo potřebuje, aby se kůže stala odolná proti nepříznivým vlivům, které na ni působí. Zároveň se do těla dostanou i další důelžité minerály, jako je vápník, hořčík, fosfor, draslík a sodík.
Pivo jako lék z pohledu gynekologa Pozitivní účinky piva na ženský organismus jsou známy již tisíce let - již v Egyptě se pivo využívalo v lékařské praxi. Díky svému bohatému obsahu vitamínů a minerálů prospívá pivo ženám především ve věku produktivním a ženám v klimakteriu.
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one