kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Hronovská vepřová pečeně na zázvoru

Suroviny: 500 g vepřové kýty s kůží, 200 g cibule, 500 ml světlého piva, 50 g mletého zázvoru, 20 ks hřebíčku, 100 g medu, sůl, 1 lžíce hladké mouky na knedlíky: 500 g vařených brambor, 200 g hrubé mouky, 150 g bramborového škrobu, 1 vejce, sůl
na zelí: 500 g červeného hlávkového zelí, brusinkový kompot, sůl, cukr, ocet, 1 velký nastrouhaný syrový brambor, vývar

Nařežeme kůži na vepřové kýtě a vetřeme do ní mletý zázvor. Do zářezů v kůži napícháme hřebíček, maso osolíme a potřeme medem. Vložíme do pekáčku na pokrájenou cibuli a podlijeme pivem. V mírně rozehřáté troubě pečeme doměkka, dokud maso nezíská zlatavé zabarvení. Šťávu vydusíme a zaprášíme moukou. Rozředíme ji pivem a vývarem a řádně provaříme. Můžeme přidat ještě trochu medu a mletého zázvoru.
Uvařené brambory propasírujeme, přidáme mouku, škrob, sůl, vejce. Zpracujeme těsto, které se nesmí lepit. Z něj tvarujeme malé kulaté knedlíčky o průměru asi 3 cm a vaříme v osolené vodě.
Pokrájené zelí orestujeme na sádle a cibuli, přidáme brusinkový kompot a zalijeme vývarem, dochutíme solí, cukrem, octem a zahustíme nastrouhaným syrovým bramborem.
Jako přílohu podáváme bramborové knedlíky, červené zelí, vařené brambory, bramborové placky, bramboráčky, saláty z čerstvé nebo nakládané zeleniny
Hronovská vepřová pečeně na zázvoru
Hronovská vepřová pečeně na zázvoru
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one