kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)
Suroviny: 1 sele asi 15kg očištěné, vykuchané, 3l kuřecího vývaru, 4 mrkve nakrájené na kusy, 4 cibule nakrájené na kusy, 1 celer očištěný a nakrájený na kusy jako palec velké, 1l piva, čerstvé bylinky; tymián, rozmarýn, majiránka, dobromysl, saturejka, česnek, kmín, černý pepř, jalovčinku, mletá paprika, bobkový list, hřebíčky a sůl

Posekat všechny bylinky a rozdrtit všechno koření. Smíchat dohromady a vetřít do kůže selete. Dát sele do chladničky do druhého dne.
Předehřát troubu na 200°C. Vložit sele do pekáče se založenýma nohama a hřbetem nahoru. Podlít trochou vody a péct po 45min. Přidat zeleninu a zalít sele pivem. Často sele obracet, aby kůže nevyschla, zůstala vlhká, předešlo se jejímu spálení a maso se pěkně stejnoměrně propeklo.
Po dvou hodinách sele je upečené. Vyjmout ho z trouby a přendat na plech s okrajem. Rozehřát troubu na 230°C a vrátit sele znovu do trouby, aby se jeho kůže opekla do křupava (konvekční trouba je na to nejlepší).
Slít tuk z pekáče do kastrolu a uschovat zeleninu v teple. Postavit pekáč na sporák a vlít do něj pivo, uvolnit všechen přípek a potom jej nalít do kastrolu. Do kastrolu přilít vývar, zredukovat vše na polovinu, zcedit a sebrat tuk s povrchu omáčky.
Vyjmout sele s křupavou kůží z trouby a nechat ho stát po 15min. před porcováním. Podávat sele s uschovanou zeleninou a pivní omáčkou. Doporučená příloha: Pečené brambory a zase pivo chcete-li.
selatko.jpg
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one