kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Staročeská vepřová pečeně na pivě se zázvorem

Suroviny: 1,5 kg vykostěné vepřové pečeně nebo krkovičky, pevné a nejlépe jen jemně prorostlé tukem, 1 lžíce rostlinného oleje, 1 lžíce mletého zázvoru, 2 lžičky drceného nebo mletého kmínu, 250 ml světlého, jemnějšího piva na marinování a podlévání, 1 lžíce sádla, 6 menších a 3 velké cibule, 2 bobkové listy, sůl na dochucení

Maso omyjeme, osušíme, poprášíme zázvorem a posypeme kmínem; koření teď pěkně do masa vetřeme a nakonec stejnoměrně posolíme. Okořeněné a osolené maso vložíme do přiměřené velké porcelánové nebo skleněné mísy, zalijeme marinádou.
Marinádu připravíme z piva, které prošleháme s olejem a tím maso zalijeme. Misku přetáhneme kusem alobalu nebo fólií a necháme v chladu lednice nebo na chladnějším místě ve sklepě či chodbě. Během marinování maso jednou obrátíme. Před pečením předehřejeme troubu na 160°C (horkovzdušnou na 140°C) a připravíme pekáč. Aby se maso zatáhlo a všechna šťáva zůstala uvnitř musíme na něm orestováním vytvořit kůrčičku. Proto do pekáče dáme sádlo, rozehřeme a osušené vepřové maso na něm ze všech stran orestujeme. Maso s hnědavou kůrčičkou na pekáči obložíme nakrojenými nebo zcela nakrájenými cibulkami. Vše opatrně podlijeme části marinády (prská to!), vložíme do trouby a pomalu pečeme 1 hodinu až 1 1/2 hodiny. Během pečení můžeme do šťávy vložit bobkový list. Pokud šťáva během pečení poněkud vysmahne, dolíváme ji částech zbylou marinádou. Příloha: knedlíky houskové, bramborové z vařených nebo syrových brambor a dušené zelí moravské nebo české.
Staročeská vepřová pečeně na pivě se zázvorem
Staročeská vepřová pečeně na pivě se zázvorem
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one