kuch.jpg
Untitled 1.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (264 | 86%)

Vepřové koleno na pivě se šťouchanými brambory

Suroviny: 3 vepřová kolena, 500 ml černého piva, 15 stroužků česneku, 4 cibule, 8 lžic plnotučné hořčice, mletá sladká paprika, nové koření, pepř černý celý, bobkový list, kmín, 300 ml vody na podlití, instantní tmavá jíška, nebo strouhaný chléb na zahuštění šťávy, mletý pepř, sůl, provázek, čerstvý strouhaný křen
Šťouchané brambory: 500 g brambor, 100 g slaniny, 3 mladé lahůdkové cibule s natí, sůl, pepř.

Vepřové koleno vykostíme, kůži nakrojíme na mřížky a do masa vetřeme hořčici, sůl, pepř, kmín, sladkou papriku a prolisovaný česnek. Zarolujeme a svážeme provázkem.
Vložíme do pekáče, osolíme, okmínujeme, zasypeme hrubě nakrájenou cibulí, přidáme nové koření, bobkový list a celý pepř. Zalijeme pivem, zakryjeme poklicí, nebo alobalem a pečeme při 180°C 1,5 hodiny. Během pečení maso podléváme. Jakmile je měkké, sejmeme poklici, nebo alobal a dopékáme na barvu a dokřupava.
Veškerou šťávu s rozpečenou cibulí slijeme do hrnce, zredukujeme a zahustíme jíškou, nebo chlebem. Podle potřeby dochutíme. Z masa odstraníme provázek.
Brambory uvaříme ve slupce doměkka, rozšťoucháme, ochutíme solí, pepřem, drceným kmínem. Slaninu a mladou cibuli nakrájíme najemno, orestujeme a zamícháme do brambor.
Prokrojené koleno podávávme se šťávou a brambory, doplníme hořčicí a strouhaným křenem.
Vepřové koleno na pivě se šťouchanými brambory
Vepřové koleno na pivě se šťouchanými brambory
PageRank
Alexa Rank
Compete Rank
Seznam S-Rank
JyxoRank

Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http:/radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one